Cooper Vision Biofinity Toric
Ovaj proizvod možete kupiti u optikama:
Aquaform®, jedinstvena tehnologija materijala CooperVision stvara silikon hidrogelnu kontaktnu leću s prirodnim vlaženjem.

Rezultat? Visoki sadržaj vode, mala dehidracija, manje silikona i više kisika – dovode do bolje udobnosti nošenja leće tijekom cijelog dana.
Ključne značajke Biofinity toric kontaktnih leća:

Prirodna sposobnost vlaženja
Kontaktna leća ostaje vlažna bez tretiranja površine, aditiva ili tvari za vlaženje – pridonoseći udobnosti nošenja i minimalnom nakupljanju depozita.
Niski modul
Pruža bolju fleksibilnost kontaktne leće, veću razinu udobnosti pri nošenju te pridonosi zdravlju očiju.
Visoka propusnost kisika
Dk: 128, osigurava visoku propusnost kisika koja pacijentima osigurava zdravlje i bjelinu očiju.
Široki raspon parametara
Os u razmacima od 10˚ u cijelosti pokriva široki raspon sfernih dioptrija i cilindara. Specifičan dizajn stražnje površine čini kontaktnu leću prikladnom za veći broj nositelja.
Kontinuirano nošenje
Biofinity kontaktne leće imaju FDA odbrenje (Američka agencija za hranu I lijekove) za kontinuirano nošenje i do 29 dana i noći.
Prednosti:
- cjelodnevna udobnost
- izvanredna kvaliteta vida
- mjesečni raspored zamjena
- širok raspon dioptrije od -10.00 dpsh do +8.00 dpsh
- širok raspon cilindra do -2.25 dcyl
Autor:
optometrist, bc. Livio Svržnjak
Pročitajte uputu za pravilno nošenje mekih kontaktnih leća
Tehničke karakteristike
| Materijal: | Aquaform (comfilcon A) |
| Aktivni sastojci ovlaživanja: | Aquaform tehnologija |
| Postotak vode: | 48% |
| Tinktura: | plavkasto |
| Dijametar: | 14.5 mm |
| Bazna zakrivljenost: | 8.7 mm |
| Debljina u centru: | 0.11 mm (-3.00 D) |
| Raspored nošenja: | dnevno nošenje ili kontinuirano nošenje do 29 noći |
| Preporučen raspored izmjene: | 30 dana |
| Veličina pakiranja: | 3 kom |
| Indikatori na leći: | da, oznake na 6 (za utvrđivanje stabilnosti leće) |
| Način stabilizacije: | prizma balans |
| UV filtri: | ne |
| Dk: | 128 |
| Dk/t: | 116 |
| Modul: | 0.75 Mpa |
| Debljina ruba: | 0.07 mm |
| Tretman površine: | ne |
| Optička zona: | 8.00 mm |
| Dotok kisika: | − |
| Potrošnja kisika | − |
Parametri dioptrija
| Raspon sferne dioptrije | Raspon cilindrične dioptrije | Osi |
| +6.00 do -6.00 korak 0.25 | -0.75, -1.25, -1.75, -2.25 | puni krug u razmacima od 10 stupnja |
| -6.50 do -10.00 korak 0.50 | -0.75, -1.25, -1.75, -2.25 | puni krug u razmacima od 10 stupnja |
| +6.50 do +8.00 korak 0.50 | -0.75, -1.25, -1.75, -2.25 | puni krug u razmacima od 10 stupnja |
06.04.2012. 14:04
Komentari
Komentiranje nije dozvoljeno.







